timas@tekfen.com.tr +90 212 357 00 60

  • tr
  • england

Ürünler

Şirketimiz her türlü silindirik ve küresel depolama tanklarının, basınçlı kapların, proses kolonlarının, ısı eşanjörlerinin, reaktörlerin ve basınçlı boru devrelerinin mekanik dizaynlarını yapmakta ve projelendirmektedir.


Muhtelif ürünler için 500 m³'ten 7000 m³'e kadar kapasitedeki Türkiye'deki basınçlı gaz kürelerinin pek çoğu şirketimiz tarafından kurulmuştur. Gerektiğinde daha büyük kapasiteli küre tankların imalatı ve montajı mümkündür.

Türkiye'deki küresel tankların çoğunluğu şirketimiz tarafından kurulmuştur. 2016 yılına kadar Türkiye ve yurtdışında 500 m³'ten 7000 m³'e kadar kapasitelerde 135 adet küresel tank imal edilmiştir.


Dizayn sırasında diğer uluslararası normlar ve ulusal veya uluslararası deprem yönetmeliklerinin son baskıları da dikkate alınmaktadır. Isı eşanjörlerinin termik dizayn hizmeti de istenildiği takdirde tarafımızdan sağlanmaktadır.


Yüzer kafalı, sabit aynalı, U-tüplü v.b. bütün tip eşanjörler (dik veya yatay çalışanlar, kondenserler, buharlaştırıcılar, emiş ısıtıcıları, vakum sistemi kondenserleri v.b. dahil) tarafımızdan imal edilmektedir. .


Şirketimiz komple LPG depolama ve tanker dolum tesislerinde de ihtisas sahibidir.
Propan, LPG, amonyak, etilen, klor v.b. depolamak için küre tankları imalatımız kapsamındadır. Ayrıca Türkiye'deki 1999 depreminden sonra bazı kürelerin deprem takviyelendirme işlemi yapılmıştır.


Komple karbon çelik eşanjörlerin yanısıra istenildiği takdirde eşanjör tüp demetleri komple veya kısmen paslanmaz çelik, pirinç (Admiralty tüp, Naval brass aynalı), titanyum , Bakır/Nikel alaşımlarından v.b. imal edilebilir.